Sayın okurlarım sizlere bazıdeneyimlerimi anlatacagım.Ben köyümü çok iyi tanıyanlardan biriyim. Otuz beş yıl köyümünelektrik sayaçlarını okudumbu esnada her evde bulunan kişilerlede azda olsabir sohbetim olmuştur. Bu arada ben neler gördüm bunlar bir sırdırhep bende gizli kalmıştır.

Çok zamanları içim buruk gezmişimdir ziyaretinde bulunduğum analı babalıgençlerikızları oğulları bulunan gariban ihtiyarları nasıl yaşadıklarını bilenlerden biriyim. Zaman zamanbu garibanların derdini dinleyiponların gönüllerini aldığımda hep bana deş.arz olmuşlardır bu arada bana açtıkları sırlar hep bende bir yaraoluşmuştur çoğu zamanAnasına babasına kızına oğlunatepeden bakanlara bir komşu olarak ğönül koymuşumdur. Çokları bu dünyayı terk ederkengönülleri kırık gittiler.Bircandan bakışa bir hal hatır sorulmasına hasret gittiler. Şu anda hala devam ediyor onları görüp gönüllerini alacak kimselere ihtiyaçları var bizler farkında değiliz bizlerden her bakışlarında resmen bu nu yapmamızı bekliyorlar. Senede bir defa olsun köyüne gelmeyenleranasını babasını unutanlar. Sizler sılayırahmi terk etmiş olmuyormusunuz.(Yüce kitabımızda sılayı rahmi terk edenler ebedi Cennet yüzünü görmüyeceğini yazıyor eger okumadınız ise hocalardanda mı hiç duymadınız.)Bakıyorumda zaman zaman içim içimi sıyrıyor yol kenarlarında oturanDünyasına küsmüş garibanları ğörüyoum öyle dalmışlarki çoktan her şeyi unutur olmuşlarbiraz aşagılarında veya yukarılarında oğlu veya torunu gelini oturup sohbete dalmışlar büyükleriniunutur olmular .Ne acıklıki bir gün komşularımızın elektrik sayacını okumak için sayacın başına geldigim zamanyukarıdan evden bir ses yükseldi yatakta yatan hasta torununa bagırıyodu ogul nerdesin gözüm çıktı diye feryat ediyordu belliki torunu epey bir zaman ebesini ziyaret etmedigi belliydi işim bitince yanına çıktım gözleride görmüyorduona kendimi tanıtınca dünyalar onun oldu uzun uzun hastetliklerini çektigi yakınlarını çok zamandır göremediginden onları çok özledigini aglaya aglaya içini döküyordu aslında ona bakan birisi vardı o an bir iş icabı kısa bir zaman için yanından ayrılmıştı onun yoklugundan yararlanarak bana dertlerini anlatıyodu o garibanımızın geri dönüşü olmayan yolculuk bileti alınmış hazırdı çok geçmeden yolcu oldu ALLAH rahmet eylesin.

BU KONU YA DERS TAVSİYESİ BİR ALINTIYI

YAZACAGIM

BİR DOKTORUN RAPORU.

Kalabalık bir evde bir baba anne çok sevdigi toruları ile ömrünün

son günlerini yaşıyordu fakat gelinleri ve oguları tarafından hor görülmeye başlanmıştı itilip kakılıyordu günlerden bir gün yaşlı kadın oturdugu yerden düşer kalır bir zaman doktora götüren olmaziniltileri çogalınca doktora götürülür hastanede doktorlar tarafından belkemigi kırıldıgını söylerler .Uzun bir tedavi sonucunda kırılan kemikleri tutturulur doktoru tarafından her gün hali hatırı sorulur iyi bir tedavi sonucu eski saglıgına kavuşturulur .Bu arada çok sevdigi torunlarınada kavuşmak için can atar Doktoru yanına gelir anne seni artık taburcu edeyimmi der et oglum der kadın iple taburcu olmasını bekler çocuklarına haber yollar .Çocukları gelirAnnelerini götürmek için yola çıkarlar yaşlı kadın bakarki eve degil başka bir istikamete dogru gidiyolar oglum nereye gidiyouz deyince anne seni bizhuzur evineyerleştirmeye götürüyoruz derler. Çok geçmeden yolda kadın tekrar fenalaşır geri hastaneye dönerler kadını hemen yogun bakı ma alırkar bütün ugraşılara ramen kurtulmaz yüksek tansiyondan hayatına veda eder. Doktor raporunu yazar anneleri ile birlikte çocuklarına teslim eder.

Doktorun raporu aynen şöyledir.

Mesleki hayatımda hemen hemen bütün hastalarımı tedavi ettim .hiç tutmayan kırıkları tutturdum.Fakat bu hastanın gönül kırıgını tutturamadım .Ölümü gönül kırıklıgı der.

Umarım gereken ders alınmıştır.Saygılarımla.yanlış anlaşılmasın Hiçbir kimseyi rencide etsin diye yazmadım.