Bu sülale bölünmüş sülaledir bir kısmı Günyazı köyünün Gölceğiz mahallesinde ikamet etmektedirler.

Yeşilköy de ikamet eden Abdullah ve onun oğlu merhum şükrü demir ve kızları Rukiye (Urguş)ve Hanife isimli bir oğlan iki kız dünyaya getirmiştir. Merhum Şükrü Demir Hamdilerden Meryem isimli bir bayanla evlenir ablası Urguş yani Rukiye Kerimler sülalesinden Hasan Uslu yani Hasan Ağa ile evlenir. Diğer ablası Emin Soydemir’le evlenir.Bugün Mehmet soydenir(Kazım) ın annesi.

Merhum Şükrü Dayı çok çalışkan ve uzun boylu idi. Boyunun uzun olması nedeni ile ona Uzun Şükrü lakabı takılmıştır. Şükrü dayının çocukları ile torunları ufak bir imparatorluk oluşturmuştur ne yazık ki şu anda Şükrü Dayının ikamet ettiği yerlerde yeller esmekte kimseler yok.Üç tane oğlu iki tane kızı hepsi uçup gittiler.

Büyük oğlu merhum Hasan Demir(Hasan Hoca) köyümüzde uzun yıllar kuran kurs öğretmenliği yapmıştır.Hocamızdan Allah razı olsun bugün 45 yaş ve üzeri köylülerimizin dini ilim tahsilinde büyük emeği vardır.Fakat Emekliye ayrılınca Osmancık ilçesine taşındı. Orada Kendisine ait bir malikane kurdu Fakat günün şartları gereği Çocukları ile birlikte taşı toprağı altın olan İstanbula taşındı.Ve orada hakkın rahmetine kavuştu. Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun. Üç oğlu ve iki kızı vardır.Oğlanları: Mustafa,İbrahim ve İsmail,dir. Kızları:Emine Aktepe ve Safiye Serbesttir.İki oğlu ve bir kızı İstanbul da ikamet ederler. Hasan hocanın çocukları Akışlar lakabı ile bu haneyi temsil ederler.

Uzun Şükrünün İkinci oğlu Osman Demir’dir. O da hakkın rahmetine ermiştir. Bu haneyi de oğulları Veysel Demir ve Selçuk Demir temsil etmektedir Veysel Demir İstanbul da ikamet etmektedir.Selçuk Demir ise Yeşilköy’de oturmaktadır.

Üçüncü oğlu Hüseyin Demir o da hakkın rahmetine ermiştir bu haneyi,de Hüseyin Demirin oğlu büyük dedesinin ismini taşıyan Abdullah temsil etmektedir.

Kızları:Ayşe kuş(Sayim kuş un hanımı)Dereköyde ikamet etmektedir.İkinci kızı Havva Çiltepe(Mustafa Çiltepenin hanımı)Yeşilköyde ikamet etmektedir. Kısacası köyümüzde Akışlar kabilesini bu aileler temsil eder.

Haftaya buluşmak üzerehoşça kalın.