GÖLLÜLER : AKÇİLOGUN .Mehmet Göl köyünden (Tomhasanlar sülalesinden) Havva isminde bir kızla evlenir .Osman isminde bir çocukları olur Bu çocuga Göllülerin osman lakabını takarlar. Göllülerin Osman KERİMLER sülalesinden KERİM aganın kızı Yeşide ile evlenir .Bir oglu bir kızları olur oglu (lakabı senetor durmuş)dur kızları (cemile )balkız daha Anne sütü emme zamanında annesini meme kanserinden KASTOMUNU da kaybetmiştir. Osman KOCA BIYIKLAR sülalesinden yeniden evlenir LAKABI Kara Fadime isminde bir kızla evlenir.Fadimedende bir kızı olur adını Annesinin adı olan Havva ismini koyar. Osman yaşamına devam eder Osman Hayır işleri ile ugraşmaktan zevk alan birisiydi Köyümüzün Yaylasının yollarında yol yapmak su buldugu yerlere çeşme yapmak onun için bir görevdi. Osman Haçca gitti hacı olunca Hacı Osman lakabını aldı.

HACI OSMAN. Köyümüzde sayılı recberlerdendi(Çiftçilerden'di) her zaman işini zamanında bitiremezdi onun Bugday harmanı aylarca devam ederdi işi bol birisi idi Tekrar birdaha hacca gitti bol arkadaş lar edindi onun hac arkadaşları onu sıksık ziyarete gelirler idi sebebi ise bol bol yiyip içmekti hatta geldikleri zaman birkaç gün kalmak şartı ile Hacı osman bu gelen misafirleri için evinin büyük odasına altı adet karyola ve yatak tahsis etmişti bir zamanlar hacı osmanın oteli diye ün saldı bu otelde çok misafirler yanında çok lüpçülerde sebepleşti. Hacı Osman bununlada kalmadı Büyük Camimizin yanındaki Şadırvanın üstündeki tek odayı restore ederek oradada çok misafirler agırlamıştır. Burayada Hacı osmanın Konagı ismini koydular.

Hacı osman artık yaşlanmıştı kulaklarıda geç duymalar oldu bu seferde Sagır Osman Lakabını aldı. Sonunda hakkın rahmetine kavuştu

Hacı omanın sonraki eşi olan kara Fadimeden olan kızı Havva Köselerin Fettagın oglu Yahya güccükle evlidir.Havvanında iki kızı olmuştur Büyük kızı Fatma Kastomonuda bir saglık kuruluşunda görelidir.Ufak kızı Ayşe İstanbulda evlidir ve İstanbulda ikamet etmektedir.

OGLU DURMUŞ a gelice Dereköyden evlenir çocukları olmadan ayrılırlar . Bu seferde (lakabı Keremin ali) nin kızı Şerife ile evlenir .Yeşide ve Recep isimlerinde iki çocukları olur Durmuş amca Sarı Muhtar Hüseyin aktaşın yanıda birinci aza olarak üç yıl azalık yaptıktan sora Muhtar Hüseyin Aktaş istifa edince yerine vekaleten muhtar oldu seçim gelince yeniden aday oldu tekrar muhtar seçildi ona KOCA muhtar lakabını taktılar .Muhtarlık tan ayrıldıktan sonra Şeker hastası oldu bir zaman yaşadıktan sonra oda hakkın rahmetine kavuştu.

Kızı Yeşide (LAKAPLARI keremin alinin kadir) in oglu Ali aslanla evlidir.Yeşideninde iki çocukları olur Büyüğü kız Nurğül Ankarada Ögretmen olarak görev yapmaktadır.Oglu Selçuk İnşaat mühendsidir.Kendisi gibi mühendis olan bir Arvavutlu kızla evlidir. ve Arnavutlukta karı koca çalışmaktadırlar.

OGLU Recep (Lakapları Köselerin Fettahın )oglu Ahmet güçcügün kızı Semanur ile evlidir.Recep İmam Hatip mezunu ve cami imamlıgı görevlerinde bulundu sırası ile Kargının Oguz köyünde Osmancık ilçesinde İstanbul da Fatih Camisinde camı Müezinligi yaparken tayinini Kargının Arık Köyü akçayazı mahalsine aldırarak görevine devam etti . Recep in üç çocugu oldu büyüğü Ümmiye İstanbulda saglık üzerinde ebe olarak çalışmaktadır .Hem ebe hemde Öğretmen adayıdır. İstanbulda ikamet etmektedir.Recebin büyük oglu Mehmet imamhatip Mezunudur boşta gezer küçük oglu Lise mezunudur Vatani görevini yapmaktadır.Recep aniden rahatsızlanıp hasta olunca Çoruma Hastaneye giderken Laçinde Hakkın rahmetine ermiştir ALLAH Mekanını Cennet eylesin.

HACI Osmanın.

KIZI (Balkız) cemile Şakir Aganın Hasanın Oglu Osman Yagızla evlenir. Üç çocukları olur Şakir Hüseyin ve Meryem Balkız hakkın rahmetine ermiştir .

Sayın okurlarım. Görüyorsunuz neler agalar beyler gelip Bu Dünyaya misafir olup gitmişler. giderlerkende miraslarını hatıralarını geriden gelenlere bırakmışlar.

HOŞCA KALIN. Haftaya buluşmak ümidi ile.