Turkcell, iPhone 4'ün 16 ve 32 GB'lık modellerini satışa sundu.

Turkcell Bireysel İş Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, satışa başlanmasıyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, iPhone 4'ün geliştirilmiş daha yüksek ekran teknolojisi, daha gelişmiş flaşlı kamerası, yüksek çözünürlüklü video kaydetme ve izleme olanakları gibi birçok özelliği bulunduğunu belirtti.

iPhone kullanıcıları için içindeki uygulamaların
da önemli olduğunu vurgulayan Sevilengül, iPhone'un, bu seferki yazılımında birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırarak çok daha yüksek performans ve iyi kullanıcı tecrübesi sağladığını söyledi

Sevilengül, ''Bugüne kadar 300 binden fazla iPhone'u Turkcell müşterilerine ulaştırdık. iPhone 4'ün en çok Turkcell müşterileri tarafından tercih edileceğini düşünüyoruz. iPhone satışları, beklediğimizden daha iyi gidiyor. iPhone 3 ve 4 için planlarımızı ayrı ayrı yapıyoruz. Şu ana kadar satışlar çok iyi gitti. Bundan sonra da iyi gitmesini bekliyoruz'' dedi.

iPhone 4'e Turkcell müşterilerinin 95 liradan başlayan ödemelerle kontratlı olarak sahip olabileceklerini ifade eden Sevilengül, ayrıca büyük ve orta paketlerle satın alan müşterilerin Turkcell Platinum'a üye olacaklarını, birçok özel ağırlama ve özel organizasyonlar düzenleyen söz konusu program kapsamında en son teknoloji satın alınırken indirimlerden faydalanacaklarını anlattı.