KADİR DAGLI AMCAYA  DİDOGU  KADİR DERLER KADIR AMCA TOPAL AHMEDİN BABASIDIR.

              Kadir dayının evi ayvaşa dedigimiz kaşın oldugu yerde kurumuş olugun derenın ucunda ahşap tek odalı bır evdir bu evde Kadir dayı ve hanımı çok seneler yaz kış ikamet ettiler hayvan ve koyun besiciligi yaptılar. son zamanları EREZİYON çalışmaları başladı kadır dayının evinin etrafı ereziyon sahasına girince orayı terk etti şimdi oralar orman oldu . kim derki burda bir ömür geçti. Ayavaşanın kaşından bakınca tüm köyümüz ovalarımız her taraf ayak altındaymış gibi görüküyor.

      Bu manzaralar ayvaşanın kaşından görülmektedir. 

     yolumuz artık ormana girmektedir  dogumuzdaki ormanlık alana  ÖBEK ismi verilmiştir biraz daha ilerde ABDURAHMANLARIN meşhur aglavusuna geliyoruz burası tahminen yirmi dönümlük bir bahçe idi kenarları çam agaçları ile  kıyı yapılarak örtüldügü için aglagu  denirdi  şim dileri ise tamamen orman oldu sahiplenen kalmadıgı için.

    Hemen ilerde iki derenin birleştigi yerde çamın dibinden bir su  çıkar Atalarımız bu suya hemen bir agaç oluk yaparak oraya bir çeşme  yaparlar zaman zaman bu suyun bakımsızlıktan akmadıgı zamanları olukta su kalmayınca kurumuş oluk ismini takmışlar. Suyun hemen üst kısmına  dogru baktıgımız zaman tarlalar görülmektedir bu tarlalarada OFOFLARI N tarlaları  derlardi şimdi oralarda sahipsiz kalarak ormana terk edildi.

   Önümüzde ufacık bir yokuş var yokuşu çıkar çıkmaz yaylayı görüyouz.

..      

 

 

    Bu yolculugumuz tahminle hayvanlarla yaptıgımız zaman iki saate yakın bir zaman alıyordu. bu yolculuk sırasında bol bol sohbetler ve yanık yanık türküler söylerlerdi bu yolardan neler garıbanlar  neler sevdalı gençler sevdalarını bu yollara ortak ettiler denize dalar gibi sohbetlere sevdalara dalarak  bu yolları öyle aşarak yaylaya geldiler.

   Bu günün gencleri bunları gömediler şansları varmış  yinede görmesinler genclerimizin  ve yaşlılarımızın yolları açık olsun.

   Haftaya buluşmak üzere hoşça kalın beni okuyan doslarım.

       Gelecek yazımız yaylamızın kuruluşundan ve  öte yayla dedigimiz orta yayladan baheedecegiz. sizlere efsaneleşmiş nottaları ve yerleri tanıtacagı

       KABUKLU YAKA  DİKENLİ TEPE  DİNGİLLİK  GURTLU DERE  GOC OLUGU  daha neler neler.