Bundan böyle saygı değer yeni yetişen genç kuşaklarımıza bilmeleri gereken bazı bilgileri aktarmaya çalışacağım.Bu bilgileri aktarırken farkında olmadan bazı eksiklikler veya uygunsuz cümleler kurabilirim ancak bu gibi aksaklıkları sitemiz yöneticisine bildirirseniz sevinirim. Yeni kuşaklarımıza Soyadı kanun gelmeden önce köyümüzdeki sülalelerin isimlerini nereden aldıkları konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağım..Amacım onu bunu eleştirmek değil ,üzüm yemek bağcıyı dövmek hiç değil .

(KEL KADİRLERKİMDİR)

İbrahim Yoğurtçu, Mustafa Yoğurtçu ve Kel Kadir anadan bir babadan ayrı kardeş lerdir. Kelkadir Habeciler sülalesinden gelmedir. Kadir ufak yaştasaçları döküldüğü için Kel Kadirlakabını almıştır. Kadiredü meryem isimli bir bayanla evlenirondanAsiye , Ayşe ,Satı ve gülsün olmak üzere dört kızıvardır.Daha sonraları pelitçik köyünden lakabı Gökmen olan Şehri isimli birbayanla evlenir.

Şehri isimli hanımından Ahmet adında bir oğluolur . AhmetÜnalİbrahim amcasının kızı ile evlenir . Ahmet ünal lakabı Mekin Ahmettir . Eskiden sinema ilk çıktığı zamanlarda sinemaya gitmek bir moda imiş.İşte bizim Ahmet Ünalda o zamanlarda filmleri meşhur olanAhmet Mekin’i çokça seyredermiş bundan dolayı adınaMekin Ahmet denilen Ahmet Ünal’ıniki oğlu olmuştur. Büyüğünebabasının ismi olan Kadir ismini vermiştir , diğer oğlu ise Ademdir.Buhaneyi şu andaMekin Ahmet temsil etmektedir

Bu haftalık bu kadarhoşçakalın,.